RU    EN    IT     UA 
22 Ноября 2016

Дотримання строків – ключ до безтурботного життя тимчасово проживаючих в Україні іноземців

Порушення строків перебування в Україні

Одним з джерел бід і неприємностей, супроводжуючих тимчасово проживаючих в Україні іноземців (на підставі ДОЗВОЛУ, візи, безвізового режиму), є порушення цими особами строків перебування в Україні. Різні причини і перешкоди стають на шляху до правильного підрахунку термінів перебування іноземця в Україні і своєчасному їх продовження. Викрити в порушенні строків перебування в Україні можна чимала кількість іноземних громадян.

Незважаючи на ряд прогалин, а також досить своєрідних вимог і правил в законодавстві України все ж існує певний порядок продовження термінів перебування іноземців в Україні. Цей порядок стосується як підстав для продовження, так і безпосередньо самої процедури продовження термінів, тобто подачі документів у відповідні органи.

Підстави для продовження строку перебування на території України. Порядок подачі документів

Підставами для продовження перебування на території України можуть бути: лікування, вагітність чи пологи, догляд за хворим членом родини, оформлення спадщини, подання заяви про отримання дозволу на імміграцію чи набуття громадянства України та ін Відповідно, кожне з підстав має бути належним чином підтверджено.

Щодо порядку подачі документів в міграційну службу:
Не раніше ніж за десять та не пізніше, ніж за три робочих дні подати в орган міграційної служби заяву про продовження строку перебування в Україні і встановлений законодавством України перелік документів. Прийняте на підставі поданих документів рішення міграційної служби про продовження строку перебування на території України дасть можливість іноземцю перебувати певний термін (зазначений у рішенні про продовження терміну) в Україні.

Форс-мажори

Залишити країну перебування після закінчення терміну перебування – вимога, обов'язкове для виконання.

Що робити, якщо з якихось причин іноземець не зміг вчасно, до закінчення строку перебування в Україні, виїхати з країни і не подав відповідну заяву про продовження термінів перебування в Україні? Не встиг подати документи на оформлення виду на проживання, не зміг вчасно виїхати за станом здоров'я і т. д.

1. Подати в орган міграційної служби заяву про продовження строку перебування в Україні і встановлений законодавством України перелік документів. Прийняте на підставі поданих документів рішення міграційної служби про продовження строку перебування на території України дасть можливість іноземцю знаходитися додатковий час в Україні.

Переваги варіанта: при задоволенні заяви іноземця є можливість перебувати певний строк в Україні. За цей час можна подати документи для легалізації на території України.

Недоліки варіанта: відсутність гарантій задоволення міграційною службою Вашої заяви.

2. Сплатити штраф за незаконне перебування в Україні і виїхати з України. Повторний в'їзд можливий після закінчення певного терміну, залежно від встановленого країною громадянства іноземця та країною в'їзду порядку перетину кордону.

Переваги варіанта: іноземець має можливість через деякий час безпроблемно в'їхати в Україну, і, в разі необхідності, в установленому порядку легалізуватися тут.

Недоліки варіанта: необхідність виїзду з України на певний період (до 90 днів).

І перший, і другий варіанти дії при порушених терміни перебування на території України зі зрозумілих причин не є найзручнішими для іноземців. Перший варіант – у зв'язку з відсутністю гарантій, другий – наявність певних незручностей, пов'язаних з виїздом з України. Нерідко обидва варіанти викликають подив і обурення з боку іноземців, супроводжуване питанням «чи Є більш прості варіанти?».

Більш простий варіант є: виключно для осіб, які не порушили терміни перебування на території України і своєчасно звернулися за їх продовженням.

У зв'язку з цим, попереджаємо, що продовжити термін перебування в Україні постфактум набагато складніше, ніж при своєчасному зверненні до міграційної служби з відповідною заявою. Крім того, відсутні будь-які гарантії задоволення поданої іноземцем заяви про продовження терміну при вже порушених терміни перебування в Україні.

Також звертаємо увагу, що контроль з боку певних державних органів України за перебуванням іноземців в Україні останнім часом посилився. У зв'язку з цим, просимо ставитися до термінів перебування іноземців на території України з більшою відповідальністю і не недооцінювати законодавства України в цій сфері, щоб у майбутньому уникнути неприємних моментів.

Безтурботного Вам життя!


Автор статті