RU    EN    IT     UA 
07 Ноября 2016

Купівля-продаж громадянства України як найбільш швидкий і найменш законний спосіб легалізації іноземця в Україні

Продаж громадянства України

Поряд з отриманням іноземцями посвідки на проживання в Україні (тимчасового/постійного) найвищим ступенем легалізації іноземного громадянина на території України є отримання громадянства України.

Метою даної статті є застереження іноземних громадян, бажаючих отримати громадянство України, але не мають для цього підстав, від можливих наслідків «покупки» громадянства України.

Найбільш часто задаються іноземців, які планують переїхати в Україну на постійне проживання, стосуються отримання громадянства України. Наявність у особи громадянства країни проживання, безумовно, дає ряд переваг у порівнянні з видом на проживання в даній країні (хоча, ці переваги трохи відрізняються від переваг, які гарантуються посвідкою на проживання). Порівняння способів легалізації іноземців в Україні не є предметом даної статті, тому детально на цьому не зупиняємося.

Перелік підстав для набуття громадянства України

У законодавстві України, зокрема в Законі України «Про громадянство», прописаний перелік підстав для отримання громадянства України.

До таких підстав відносяться отримання громадянства України:
- за фактом народження;
- за територіальним походженням;
- внаслідок прийняття до громадянства;
- в результаті встановлення опіки над особою, яка визнана судом недієздатною;
- внаслідок визнання батьківства чи материнства або встановлення факту батьківства чи материнства;
- у зв'язку з перебуванням у громадянстві одного чи обох батьків дитини;
- за фактом усиновлення або встановлення опіки;
- внаслідок відновлення громадянства України, а також по ряду інших підстав.

Встановлений законодавство України перелік підстав є вичерпним.

"Вихід" із складних ситуацій

Таким чином, наявність конкретних підстав є головною вимогою для отримання іноземцем громадянства України. Не завжди іноземець, який хоче стати громадянином України, має підстави для цього. Саме для таких ситуацій на ринку послуг існує послуга з продажу громадянства України. Торговці громадянством гарантують легкий і швидкий спосіб отримання громадянства України - купівля громадянства України. Один з варіантів обходу легальної процедури отримання громадянства України, реалізуються з допомогою послуг таких «професіоналів», - отримання громадянства України на підставі нового свідоцтва про народження, зрозуміло, з місцем народження в Україні (в даному випадку, навіть вказівку реальних імен батьків не є обов'язковим). В цілому, така процедура займає близько 10 днів.

Як видно, стати громадянином України, скориставшись послугами торговців громадянством, у порівнянні з законним способом отримання громадянства, - спосіб більш швидкий і простий для іноземця, так як не вимагає ні часу, ні, найголовніше, підстав для отримання громадянства. Захотів – отримав.

Існує незліченна кількість шляхів обходу законодавчих норм, не винятком є і процедури легалізації іноземних громадян на території України.

Головним недоліками таких способів отримання громадянства – відсутність будь-яких гарантій, адже основна мета продавця у цій ситуації – реалізація товару. За якість товару продавці в даному випадку не несуть відповідальності ні в момент продажу, ні в майбутньому в момент проведення перевірок підроблених документів, здійснюваними, зокрема, органами СБУ.

Так як законодавство України передбачає кілька способів легалізації іноземців на території України (у т. ч. вид на проживання постійний / тимчасовий, громадянство), ми намагаємося підібрати найбільш підходящий спосіб легалізації для кожного окремого клієнта з урахуванням особливостей саме його ситуації.

Незважаючи на привабливість послуг торговців громадянством України, радимо не нехтувати законними способами легалізації, щоб в майбутньому забезпечити собі спокійне і безтурботне проживання в Україні на абсолютно законних підставах.

Безтурботного Вам життя!


Автор статті