RU    EN    IT     UA 
03 Декабря 2018

Міжнародне посвідчення водія від INTERNATIONAL DRIVING GROUP INC чи законно це?

Міжнародне посвідчення водія

Що таке міжнародне водійське посвідчення, де його отримують, навіщо воно треба, чи є українські права міжнародними?

Це одні з самих топових питань у сфері оформлення посвідчення водія і сьогодні ми дамо на них відповіді.

Почнемо з того, що водійські права оформляються у світі на базі двох міжнародних конвенцій про дорожній рух: Женевській (1949) і Віденської (1968). Саме Женевська конвенція встановлює, що підставою для керування транспортними засобами на території Договірних країн є МВУ (міжнародне водійське посвідчення). Віденська ж конвенція передбачає положення про те, що на території Договірних країн діють національні водійські посвідчення, якщо вони відповідають вимогам, зазначеним в конвенції, а саме мають термін дії. Практично всі країни, що підписали Віденську конвенцію, в свій час були підписантами та Женевської, але деякі країни (країни обох Америк, Азії, Африки, а також Австралія, Індія, і 4 країни Євросоюзу) так і не підписали Віденську конвенцію про визнання національних прав, таким чином водити автомобіль в цих країнах Ви зможете тільки за наявності міжнародного посвідчення водія.

Що ж таке МВУ (Міжнародне Водійське Посвідчення)?

Для того, щоб більш чітко уявити опис МВУ наводимо положення додатка 7 Віденської конвенції про дорожній рух:

«Міжнародне посвідчення водія являє собою книжку формату А6 (148х105 мм - 5,82х4,13 дюйма). Вона має сіру обкладинку і білі внутрішні сторінки. Зовнішня і внутрішня сторони першого аркуша обкладинки ідентичні, відповідно, прикладеним зразкам сторінок N 1 і 2; вони друкуються на національній мові або принаймні на одному з національних мов держави, в якій видано посвідчення. В кінці внутрішніх сторінок дві сусідні сторінки відповідають доданим зразком N 3 і друкуються на французькою мовою. На попередніх їм внутрішніх сторінках повторюється кількома мовами, їх яких обов'язковими є англійська, іспанська та російська мови, перша з цих двох сторінок".

Згідно п. 33 Постанови Кабінету Міністрів України № 340 «Про затвердження положення про Порядок видачі посвідчення водія і допуск громадян до керування транспортними засобами» МВУ видається на підставі національного посвідчення водія (нового зразка) при наявності закордонного паспорта. Таким чином, міжнародне водійське посвідчення не є самостійним документом і використовується тільки за межами країни і тільки при наявності національних прав. МВУ видається заявнику особисто сервісними центрами МВС протягом 5 робочих днів.

чим відрізняється МВУ з сервісних центрів МВС від МВУ INTERNATIONAL DRIVING GROUP?

В мережі інтернет на різних як українських, так і іноземних сайтах залучають до себе привабливі пропозиції оформити МВУ за лічені дні строком від 1 до 10 років без присутності заявника. Подібні інтернет сайти стверджують, що мають ліцензію INTERNATIONAL DRIVING GROUP (IDG). Подібні водійські посвідчення пропонують оформити по сканованої фотографії заявника і навіть відправити додому поштою. Відмінною рисою цих прав є обкладинка, на якій зображений глобус з логотипом організації. Пропозиція заманлива, але легально воно?

Компанія IDG (International Drivers Group Inc.) розташована в Нью-Йорку (США). За твердженнями компанії вона видає посвідчення водія згідно вимог вищезазначених конвенцій про дорожній рух і в цьому і полягає законність видачі таких МПВ. ПРОТЕ. Заглибившись у Віденську конвенцію про дорожній рух ми знаходимо положення про те, що МВУ посвідчення є дійсними, якщо вони видані іншою Договірною Стороною або одним з її територіальних підрозділів або об'єднанням, уповноваженим на те цією Договірною Стороною. Міжнародне посвідчення водія видається тільки Договірною Стороною, на території якої власник має звичайне місце проживання. Крім того, згідно Конвенції МВУ не може бути видано більш ніж на 3 роки.

Таким чином, ніхто, крім держави Україна в особі територіальних сервісних центрів МВС не може видати МВУ. МВУ не може бути видано більш ніж на 3 роки. Незважаючи на привабливість пропозиції і
запевнення IDG організацій про дійсність документа в більш ніж 200 країнах світу, міжнародне посвідчення водія зразка IDG є нелегальним і не відповідає Віденській конвенції про міжнародний рух.

Безтурботного вам життя!


Автор статті