RU    EN    IT     UA 
22 Октября 2019

До уваги громадян, що планують оформлення посвідчення водія

22.10.2019 вступили в законну силу зміни щодо порядку оформлення і видачі посвідчення водія. Зміни стосуються в основному порядку організації навчання в автошколах та порядку отримання посвідчення водія вперше.

Основні зміни стосовно оформлення водійського посвідчення:

  • Свідоцтво про закінчення автошколи відтепер є електронним, вноситься до загальнодержавної бази і має строк дії лише 2 роки. Тобто якщо раніше після закінчення автошколи Ви мали 10 років, щоб завітати до сервісного центру на здачу іспитів і отримання посвідчення, віднині у Вас на це є лише 2 роки.
  • Змінити місце проведення практичного іспиту на навички керування транспортним засобом неможливо. Якщо Ви здали теоретичний іспит в одному сервісному центрі, практичний іспит Ви зобов’язані здавати там же.
  • При здачі практичного іспиту сервісний центр може використовувати засоби відео фіксації іспиту, в тому числі такі засоби можуть бути встановлені в автомобілі екзаменатора.
  • Змінено порядок реєстрації та допуску автошкіл, а також порядок фіксації процесу навчання в автошколі.

Зміни, що стосуються випадків обміну чи відновлення посвідчення водія:

  • До посвідчення водія в графу особливих відміток тепер вноситься інформація про групу крові (зазначену в медичній довідці) та серію номер попереднього посвідчення, на підставі якого було проведено обмін
  • Зазначається, що у випадку надходження до сервісного центру посвідчення водія, яке було обміняне в іншій країні на іноземне, сервісний центр зобов’язаний анулювати таке посвідчення. Тобто існує ймовірність, що всі громадяни, які змінюють українське посвідчення на іноземне більше не зможуть відновлювати своє посвідчення водія в Україні за спрощеною процедурою (без здачі іспитів), а вимушені будуть отримувати його за процедурою обміну іноземного на українське. Така імовірність зараз невелика, оскільки немає жодної процедури, за якої іноземні органи зобов’язані відправляти посвідчення в Україну.
  • Посвідчення водія, що вилучені за постановою суду про позбавлення права керування транспортним засобом зберігаються за місцем реєстрації особи, що вказується нею в суді.
  • Якщо водія позбавили права керування за порушення ПДР у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння – перед відновленням посвідчення він має пройти відповідний медичний огляд.
  • При позбавленні водійського посвідчення за керування транспортним засобом при тимчасовому обмеженні у праві керування транспортним засобом відновлення посвідчення відбувається після закінчення терміну позбавлення за спрощеною процедурою – без здачі іспитів.
  • У разі, якщо посвідчення водія було позбавлено протягом 2 років з моменту отримання посвідчення вперше – відновити посвідчення можна після спливу строку позбавлення і після повторного медичного огляду та повторного навчання в автошколі.
Що стосується обов’язкової заміни посвідчень водія радянського зразка на українські, ситуація залишається незмінною. Така зміна водійського посвідчення відбувається лише за бажанням особи відповідно до Закону України «Про державний демографічний реєстр…»

Відновлення втраченого водійського посвідчення (водійські права)