RU    EN    IT     UA 
18 Октября 2016

Законопроект зі змінами в сфері працевлаштування іноземних громадян в Україні

04.10.2016 Верховна Рада України підтримала за основу в першому читанні законопроект №4541 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо зменшення бар'єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації іноземних інвестицій та внесення змін в правила працевлаштування та проживання іноземців)".

Проект закону передбачає, зокрема, деякі зміни та нововведення у сфері працевлаштування іноземців та отримання ними тимчасового виду на проживання. Базові аспекти зазначених питань, у тому числі, пропонується врегулювати в ЗУ «ПРО зайнятість населення».

Деякі положення законопроекту:
- планується надати право отримувати посвідку на проживання в Україні іноземним інвесторам, які мають істотну участь в українських підприємствах, але не працевлаштовані на підприємстві (ЗУ «ПРО зайнятість населення» доповнена нормами, які врегульовують дане питання);
- буде встановлений мінімальний розмір заробітної плати, яка повинна виплачуватися роботодавцем іноземному громадянину, у разі оформлення його на роботу (5-10 мінімальних заробітних плат).