RU    EN    IT     UA 
20 Ноября 2018

В Україні перестали видавати витяги до ID карток

Правова допомога в отриманні паспорта України (ID-картки)

З початку листопада 2018 року територіальними підрозділами Державної міграційної служби України, що здійснюють оформлення паспорта громадянина України у вигляді айді карти (в т.ч. заміни чи відновлення паспорта) було зупинено видачу витягів з Єдиного демографічного реєстру, які видавалися до айді картки і містили таку змінну інформацію, як адресу реєстрації місця проживання (так звана прописка). Дана ситуація пов’язана з тим, що ні ЗУ «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», ні ПКМУ «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» не містить інформації про те, що до паспорта у формі картки має видаватись такий витяг. Відповідно видача такого документу органами державної міграційної служби не передбачено законодавством і є незаконним. Відповідно вимоги державних органів, підприємств, установ, організацій до громадянина України, що має паспорт у вигляді картки, такого витягу є так само незаконним.

Замість витягу підрозділами Державної міграційної служби України до ID картки на вимогу заявника може видаватись інформаційна довідка з Єдиного демографічного реєстру, яка містить інформацію про всі паспорти особи, в тому числі закордонні, які були оформлені після запровадження ЄДР, а також для переселенців – довідку з фотокарткою, підписану керівником ТП ДМС, для перетину кордону «сірої зони».

Разом з тим, часто виникають ситуації, коли при здійсненні тих чи інших процедур від особи вимагають підтвердити свою реєстрацію. Таким документом відповідно до законодавства є довідка про реєстрацію місця проживання (додаток 13), яка видається ЦНАПами. Відповідно, після отримання паспорта громадянина України у вигляді картки (вперше, заміни чи взамін втраченого) особа має звернутися до ЦНАПу за місцем реєстрації та отримати дану довідку. Термін видачі довідки про реєстрацію місця проживання до 5 робочих днів (до 1 місяця у разі відсутності інформації про прописку в реєстрі територіальних громад).

Для громадян України, зареєстрованих на окупованих територіях, отримання довідки про реєстрацію місця проживання (додатку 13) на даний момент є технічно неможливим. Документом, який підтверджує прописку для таких громадян є довідка переселенця (про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб) та витяг з реєстру виборців.

Замовити довідку про несудимість МВС