RU    EN    IT     UA 
10 Февраля 2020

Отримати водійські права онлайн - Електронний кабінет водія

Отримати водійські права онлайн

Водійські Е-права або Е-посвідчення водія:

Міністерством внутрішніх справ запроваджена нова електронна платформа – електронний кабінет водія. Дана платформа дає змогу отримати ряд сервісів не виходячи з дому. Для входу у власний кабінет необхідно буде зареєструватись і надати свої персональні дані. Верифікація громадянина проходить через Bank ID або електронний цифровий підпис. Процедура реєстрації дуже проста, для цього Вам знадобиться лише Ваш телефон, який прив’язаний до банківського рахунку або носій електронного підпису.

В електронному кабінеті водія відображаються Ваші документи на право керування автомобілем (національне водійське посвідчення та міжнародне посвідчення водія), а також Ваші транспортні засоби. Варто розуміти, що на сайті будуть відображатись лише оцифровані документи, тобто ті, які були оформлені після 2013-2014 року, старі посвідчення поки не відображаються.

Яку інформацію можна отримати в електронному кабінеті водія?

  • 1. Останні штрафи та адміністративні протоколи
  • 2. Інформацію про транспортний засіб (перевірка автомобіля через VIN код)
  • 3. Останні записи до електронної черги

Які сервіси пропонує електронний кабінет водія?

  • 1. Замовити платні номерні знаки
  • 2. Провести зміни/виправити неточності особистих даних в реєстрі щодо посвідчення водія
  • 3. Провести зміни/виправити неточності особистих даних в реєстрі щодо транспортного засобу
  • 4. Замовити нове посвідчення
  • 5. Верифікувати посвідчення та техпаспорт для додатку «ДІЯ»
  • 6. Записатися до електронної черги до сервісного центру МВС

Для того, щоб зробити замовлення посвідчення водія онлайн,в першу чергу Ви маєте бути власником електронного підпису (ЕЦП чи КЕП).

Для електронної подачі потрібен стандартний пакет документів. Якщо паспорт і попереднє водійське посвідчення автоматично відображається в базі, то від скановану актуальну медичну довідку потрібно завантажити на сайт. Також можливо доведеться внести дані, які відсутні в інформаційній базі МВС. Далі потрібно обрати зручний для Вас сервісний центр, в якому Ви отримаєте результат послуги. Всі Ваші документи мають бути скріплені електронним цифровим підписом. Результат послуги Ви зможете отримати через 5 робочих днів. Проте, оскільки платформа працює наразі в тестовому режимі, користуватися нею вкрай складно через постійні перебої в її роботі.

06.02.2020 був презентований застосунок «Держава І Я» («ДІЯ»), який нині доступний для операційних систем Android та IOS. Цей додаток дає змогу сформувати електронні версії Ваших документів – наразі це тільки посвідчення водія та технічний паспорт на автомобіль.

Е-права та е-посвідчення не є окремими документами, вони є лише оцифрованими копіями Ваших пластикових посвідчень, проте вони можуть стати Вам у пригоді. Зокрема, відтепер керуючи автомобілем Ви не зобов’язані мати з собою звичайне посвідчення. За необхідності, Ви можете надати працівнику поліції електронний варіант Вашого посвідчення у за стосунку «Дія». Перевірка дійсності та актуальності посвідчення проходить через сканування тимчасового (діє близько 3 хвилин) QR-коду, у разі відсутності покриття інтернету працівник поліції зможе також перевірити посвідчення за допомогою інформаційної бази МВС.

Е-права та е-посвідчення є офіційними документами, їх юридична сила визначена Постановою Кабінету Міністрів України № 956 від 23 жовтня 2019 року, проте вони не підміняють пластикові посвідчення. Тому в разі втрати, пошкодження посвідчення чи зміні персональної інформації, в перше чергу, варто отримати нове пластикове посвідчення, е-посвідчення в додатку з’явиться автоматично. Найближчим часом уряд планує додати в за стосунок такі документи, як айді картка, біометричний закордонний паспорт, студентський квиток та ін.

Отримати Водійські права в Києві

Безтурботного вам життя!


Автор статті