RU    EN    IT     UA 
11 Декабря 2018

Правила керування транспортними засобами для іноземців на території України

Правила керування автомобілем для іноземців в Україні

Керування транспортними засобами на території України здійснюється на підставі водійського посвідчення.

Згідно з українським законодавством іноземні громадяни, які тимчасово проживають на території України, мають право керувати транспортними засобами на підставі міжнародних водійських посвідчень або національних (іноземних) водійських посвідчень у разі наявності в цих посвідчення написання імені та прізвища власника на латині. В даному аспекті необхідно розрізняти 3 категорії іноземців:

  • 1. Іноземці, які перебувають на території України тимчасово по візі (або країни безвізового режиму) з туристичною метою
  • 2. Іноземці, які проживають на території тимчасово з іншою метою, крім туристичної (при наявності посвідки на проживання)
  • 3. Іноземці, які є резидентами України та отримали постійний вид на проживання

саме перші 2 категорії іноземців можуть водити автомобіль за своїми національним правам. Дуже часто, іноземці не проживають на території України прагнуть отримати посвідчення в Україні з метою обміну його в майбутньому в країні свого громадянства у зв'язку з тим, що законодавство України є більш лояльним ніж у країнах Європи, наприклад. Але в даному випадку, законодавець однозначний: такі категорії іноземців не мають права на отримання українського національного посвідчення водія.

Третя категорія іноземців після отримання постійного виду на проживання протягом 60 днів повинні отримати українське водійське посвідчення 2ма способами: отримати водійські права в Україні в порядку першого одержання або ж обміняти своє національне посвідчення водія на українське.

При оформленні посвідчення водія вперше, необхідно пройти навчання в автошколі, отримати відповідне свідоцтво і скласти теоретичний і практичний іспит в сервісному центрі МВС. В даному випадку термін оформлення прав займає близько 2,5 місяців.

Заміна національного посвідчення водія на українське проводиться тільки для країн, які підписали Віденську конвенцію про дорожній рух. Для початку процедури в сервісному центрі МВС необхідно попередньо оформити переклад водійського посвідчення на українську мову і запевнити цей переклад в консульстві відповідної країни в Україні. заміна водійського посвідчення проводиться зі здачею теоретичного і практичного іспитів.

Безтурботного вам життя!


Автор статьи