RU    EN    IT     UA 
09 Октября 2016

Реєстрація місця проживання як складова оформлення виду на проживання в Україні

Реєстрація місця проживання

Незважаючи на деякі нововведення, впроваджені не так давно в законодавство України щодо порядку легалізації перебування громадян на території України (у т. ч. оформлення тимчасового і постійного посвідки на проживання в Україні), деякі правила і вимоги залишаються незмінними і обов'язковими до виконання. Ніхто не відміняв, зокрема, і обов'язок іноземця після отримання виду на проживання зареєструвати своє місце проживання.

На етапі вибору місця реєстрації проживання іноземця можуть виникнути деякі труднощі.

Найкращий варіант вирішення цього питання, якщо іноземець, який оформляє ВНП в Україні, має власну нерухомість, родичів, друзів, знайомих, готових надати йому своє житло як місце реєстрації проживання. Такий варіант є найменш витратним і найбільш надійним для іноземця.

Як чинити у випадку, якщо в іноземця немає можливості скористатися яким-небудь з перерахованих вище варіантів для реєстрації його місця проживання?

Будучи прихильниками, насамперед, перевірених, законних і надійних варіантів легалізації перебування іноземців в Україні, ми хочемо дати кілька порад по найбільш поширеним ситуацій, що виникають після отримання ВНЖ на етапі реєстрації місця проживання іноземця в Україні. Знання та використання цих рад іноземцями допоможе в подальшому запобігти можливі проблеми, пов'язані з законністю їх проживання в Україні.

1. Замовлення послуги «прописка іноземця» у компанії, що спеціалізується на наданні таких послуг.

На ринку послуг для легалізації перебування іноземців в Україні існують також послуги «прописки іноземців» у певному місті, результатом надання яких є внесення інформації про місце реєстрації проживання іноземця в посвідчення на проживання в Україні. У даній статті ми не аналізуємо ці послуги на предмет безпеки або надійності для іноземця, та їх можливі наслідки.

На що звернути увагу: По можливості реєстрація місця проживання повинна проходити в певному органі, на даний момент це Центр надання адміністративних послуг відповідного міста в присутності іноземця.

Це виключить можливість підробки реєстрації місця проживання з «намальованим» штампом.

2. Реєстрація місця проживання іноземця на знімній квартирі.

На що звернути увагу: Ключовим моментом у такому випадку є згода власника квартири на реєстрацію іноземця в ній, а також домовленість з власником квартири про терміні оренди житла, так як адреса квартири, яку орендує іноземець, надалі буде зазначений у посвідці на проживання як місце проживання. Переїзд на нове місце потягне за собою, відповідно, нову реєстрацію місця проживання.

3. Реєстрація іноземного громадянина України окремо від чоловіка-громадянина України.

Одним з найбільш поширених підстав для отримання іноземним громадянином тимчасового виду на проживання в Україні є возз'єднання сім'ї (укладення шлюбу з громадянином України).

На що звернути увагу: законодавство України прямо не передбачає обов'язок подружжя реєструвати місце проживання за однією і тією ж адресою. Але, для запобігання укладення фіктивних шлюбів з іноземними громадянами (такі шлюби укладаються з метою отримання іноземцем ВНЖ в Україні), часто іноземний громадянин отримує відмову в реєстрації місця проживання окремо від чоловіка.

Звертаємо увагу, що у наданні послуг, пов'язаних, зокрема, з легалізацією перебування іноземців в Україні, юридична компанія "Артен" дотримуються всі правила та вимоги, встановлені законодавством України, щоб надалі забезпечити своїм клієнтам законне і комфортне проживання на території України.

Безтурботного Вам життя!


Автор статті