Інформація щодо роботи нашої компанії під час пандемії коронавируса!
RU    EN    IT     UA 

Довідка переселенця (статус переселенця)

Оформлення довідки переселенця
отримання статусу внутрішнього переселенця

Найкоротші строки (від 1 години)
Мінімальні ціни
Гарантований результат
Безкоштовна консультація
Знайдемо вихід зі складної ситуації
 
 
від 1 р.д.
від 395 грн.
Дзвоніть прямо зараз:

Будь ласка заповніть обов'язкові поля.
Помилка відправки запиту.
Дякуємо, Ваш запит надіслано адміністрації сайту.
Loading
 

Не дивлячись на те, що поняття «внутрішнє переселення» в Україні виникло ще в 2014 році, мало хто з переселенців розуміє, що таке довідка переселенця, які плюси і мінуси отримання статусу переселенця і в яких взагалі випадках довідка переселенця може знадобитися.

Довідка переселенця – це документ, який підтверджує факт внутрішнього переселення та постановки на облік людини, який зазнав внутрішнього переселення. Отримати довідку переселенця можуть громадяни України, які проживали на окупованій території на момент виникнення обставин, які викликали внутрішнє переселення – це травень-червень 2014 року.

Зауважимо, що територія Автономної Республіки Крим за законодавством вважається невід'ємною частиною України і так як на ній не відбуваються бойові дії, вона не вважається окупованою, тому громадяни України, зареєстровані в АР Крим мають право отримати довідку переселенця у разі їх переміщення на материкову Україну, але ніякі державні органи або приватні структури не можуть вимагати від них надання довідки переселенця. Таким чином, довідка переселенця для кримчан оформлюється виключно за їх бажанням.

    Підсумовуючи, отримати довідку переселенця Київ мають право такі особи:

  • Громадяни України, а також іноземці, які мають в Україні посвідку на проживання
  • Проживають на території зони АТО/АР Криму на момент травня-червня 2014 року (підтверджується факт проживання датою прописки в паспортному документі та/або іншими документами, які видані українськими органами влади у травні-червні 2014 року на території зони АТО/Криму)
  • що Мають дійсний документ, що засвідчує особу (до таких документів, що дають право оформити довідку переселенця Київ є: паспорт громадянина України, закордонний паспорт, водійське посвідчення, військовий квиток, вид на проживання в Україні)
  • Покинули територію зони АТО/АР Криму у зв'язку з початком бойових дій/окупацією українських територій
  • Не мають на підконтрольній території Україні власного житла

Довідку переселенця можна отримати в Києві

Довідка переселенця Київ може бути оформлена тільки в тому випадку, якщо Ви відповідаєте всім вище перерахованим критеріям. Довідку переселенця в Києві можуть отримати люди, тимчасовим місцем проживання яких є місто Київ, при цьому має значення конкретну адресу, за якою проживає переселенець. Довідка переселенця 2020 року видається районними управліннями праці та соціального захисту населення, більш відомими як «соцзабез».

Кому потрібна довідка переселенця

Довідка переселенця обов'язкова для отримання у разі, якщо людина хоче отримати державну допомогу по внутрішньому переміщенню, допомога з житлом, медичну допомогу, а також у ряді ситуацій поза державного фінансування – відкриття рахунку в банку, перереєстрація автомобіля, отримання паспорта, вклеювання фото в паспорт і т. д.

Для безперешкодного отримання довідки переселенця мають бути дотримані ряд обставин: реєстрація місця проживання, у разі її відсутності – докази фактичного проживання на окупованій території, дійсний паспортний документ, відсутність нерухомого майна не на окупованій території і т. д. У разі, якщо якесь із положень законодавства порушено, Вам може бути відмовлено в отриманні довідки переселенця з внесенням даного факту в єдину базу.

Внесення відмови в базу означає, що Ви вже не можете повторно звернеться з тим же пакетом документів і з тими ж обставинами за отриманням довідки переселенця, а оскаржити таку відмову можна в адміністративному або судовому порядку.

Довідка переселенця для банку і отримання житла

останнім часом почастішали відмови банків в обслуговуванні клієнтів, які мають прописку (реєстрацію місця проживання) на територіях, непідконтрольних Україні, без довідки переселенця. Дана ситуація пов'язана з набранням чинності Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення».

Довідку переселенця для кримчан потрібно надати банку на підставі постанови Національного Банку України "Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони "Крим" від 3 листопада 2014 року. Нормативний акт в даному випадку прирівнює внутрішньо яка переміщена особа, яка має довідку переселенця, до резидентам України. Документ є спірним і таким, що не відповідає низці українських законів, а також порушує права громадян. Але так як він є діючому, це доставляє безліч незручностей переселенцям, особливо кримчанам, при обслуговуванні в банках України.

Що стосується житлових питань, то довідка переселенця може знадобитися:

  • для отримання в безоплатне користування (оренду) соціального житла
  • отримання державного кредиту на покупку власного житла під низький відсоток
  • участь у державних житлових програмах з частковим фінансуванням придбання житла з державного бюджету.

У всіх випадках, для отримання пільг та переваги у фінансуванні довідка переселенця є необхідним і невід'ємним документом.

Відновити довідку переселенця в Києві

Якщо у Вас вже є статус внутрішньо переміщеного особи, але довідка переселенця загублена, законодавством передбачена процедура її відновлення. Відновити довідку переселенця можна в будь-якому соцзабезі за місцем проживання. Це означає, що якщо статус переселенця Ви отримали в Києві, але через деякий час змінили місце проживання, то за відновленням довідки переселенця Ви зможете звернутися безпосередньо за цим місцем проживання. При цьому варто пам'ятати, що мета довідки переселенця, в першу чергу, фіксувати саме Вашу адресу проживання, тому соцзабез буде зобов'язаний зняти Вас з попереднього місця проживання і поставити на облік вже за новою адресою проживання.

Реєстрація довідки переселенця в паспортному столі

В 2014 році, з початку видачі довідок переселенця, існувала процедура так званої «реєстрації» довідок переселенця в державних міграційних службах шляхом проставлення на її зворотному боці штампу тимчасової реєстрації. Тільки з таким штампом з ГМС довідка переселенця вважалася дійсною. Така процедура була спрощена і на даний момент, ніякої реєстрації в ГМС не відбувається, всі необхідні печатки на довідці переселенця проставляє виключно соцзабез.

Юридична компанія Артен з радістю допоможе Вам розібратися в процедурі отримання статусу переселенця, необхідності отримання довідки переселенця, розповість, як одержати довідку переселенця, якщо прострочений паспорт, а також допоможе підготувати всі необхідні документи.

Перелік документів, необхідних для
одержання довідки переселенця

# Документ Надає клієнт Надає клієнт Готує клієнт Готують наші юристи Готують наші юристи Ми
1 Паспорт громадянина України (свідоцтво про народження - для дітей)
2 Ідентифікаційний код
3 Документи, які підтверджують проживання на території зони АТО в 2014 році (у разі, якщо в громадянському паспорті відсутня прописка)

Вартість і терміни юридичної допомоги при оформленні:

Довідка переселенця

Термін оформлення 1 год
Вартість 950 грн.
Ми гарантуємо, що отриманий Вами результат Наших послуг, буде відповідати Вашим очікуванням та законодавчим вимогам на всі 100%.Спеціаліст з оформлення довідки переселенця

Довідка переселенця