Інформація щодо роботи нашої компанії під час пандемії коронавируса!
RU    EN    IT     UA 

Отримання паспорта громадянина України вперше

З нами Ви зможете отримати повний юридичний супровід та оформити паспорт України ID-паспорт вперше

Повний юридичний супровід
Без черг і клопоту
Гарантований результат
Мінімальні ціни
Знайдемо вихід зі складної ситуації
 
 
від 20 р.д.
від грн.
Дзвоніть прямо зараз:

Будь ласка заповніть обов'язкові поля.
Помилка відправки запиту.
Дякуємо, Ваш запит надіслано адміністрації сайту.
Loading
 

Отримання паспорта в Україні: зміна порядку і строків оформлення

Паспорт громадянина України – основний документ, який засвідчує особу і підтверджує її належність до громадянства України.

З 1 січня 2016 року процедура отримання громадянських паспортів в Україні була кардинально змінена. На зміну старими паспортами у формі книжки прийшли пластикові карти – ID-паспорт. Таким чином, починаючи з 01.01.2016 року отримати паспорти у вигляді книжки вже неможливо, видається тільки новий паспорт України. Процедура оформлення паспорта України тепер нагадує оформлення закордонного паспорта з особистими фотографуванням, здачею відбитків пальців, електронним підписом.

З якого віку оформляється паспорт України за новими правилами?

Згідно з новим порядком отримання громадянських паспортів, внутрішній паспорт громадянина України вперше тепер оформляється не в 16 років, як раніше, а в 14, і з 14 років є основним документом, який засвідчує особу. Таким чином, діти, які збираються подавати документи для проходження ЗНО, зобов'язані пред'явити саме айді карту, а не свідоцтво про народження. Також, батькам слід мати на увазі, що паспорт громадянина України, який оформляється вперше, згідно із законом, оформляється за 20 робочих днів, а для його оформлення потрібно зібрати деякі документи, отримання яких може зайняти час.

Звертаємо Вашу увагу, що паспорт у формі id карти оформляється ТІЛЬКИ за місцем прописки дитини.

Якщо Вам вже виповнилося 18 повних років і Ви так і не отримали свій перший паспорт, тоді Вам необхідно пройти процедуру встановлення особи, яка може зайняти до 3х місяців. Зверніться до наших юристів, щоб розібратися у всіх тонкощах процедури встановлення особи і отримання паспорта вперше по досягненню 18 років.

Документи для отримання паспорта

Звичайно ж, в кожній конкретній ситуації список документів на отримання паспорта в 14 років Україна може відрізнятися. Наприклад, якщо один з батьків дитини іноземець, якщо місце проживання дитини не зареєстровано, якщо відомості про батька записані зі слів матері, якщо прописка дитини на непідконтрольної Україні території зони АТО або в Криму, у всіх цих випадках, як отримати паспорт України Ви можете дізнатися у наших юристів. Стандартно, отримати паспорт України в 14 років можна при наявності:
  • Свідоцтва про народження дитини
  • Довідки про реєстрацію місця проживання (форма 13)
  • Паспортів батьків

також Додатково надається ідентифікаційний код дитини і закордонний паспорт (у разі їх наявності у дитини на момент оформлення паспорта України).

Як отримати паспорт в 14 років в Україні

Для початку необхідно підготувати всі документи, виходячи з Вашої ситуації. Як мінімум, потрібно отримати довідку форми 13 про прописку. Її може отримати сама дитина або ж один з батьків в ЦНАП-е за місцем прописки дитини. Зверніть увагу, що законодавчо для видачі такої довідки встановлено строк в 1 місяць. На практиці, ці строки набагато менше, але в разі будь-яких розбіжностей в реєстрі територіальному цей термін може бути і місяць.

Важливим моментом є те, то термін дії такої довідки про прописку також становить 1 місяць. Це означає, що подати документи на паспорт України, паспорт України від 14 років потрібно протягом місяця з дати отримання цієї довідки, інакше доведеться брати довідку повторно.

Подати документи на id-карту (Київ) можна в різних установах, але суто за місцем прописки. Так, отримати id паспорт в Україні можна в територіальних підрозділах державної міграційної служби, центрах надання адміністративних послуг відповідного району, акредитованих при ГМС суб'єктах. Подати документи на паспорт може тільки особисто дитина, при цьому присутність обох батьків при подачі документів не обов'язково.

Id паспорт (Україна): як отримати готовий документ і які ще потрібні документи до id паспортом

Отримання готового паспорта України проходить в тому ж суб'єкті надання послуги, де документи були подані. Не можна подати документи, наприклад, у Чернігові за місцем прописки, а отримати їх у Києві за місцем проживання. Також, отримати внутрішній паспорт України повинен особисто сам дитина і ніхто інший отримати паспорт України за дорученням або без неї не може.

Після отримання паспорта України в 14 років необхідно разом id картою надавати також довідку про прописку форми 13, так інформація про прописку записана на чіпі, але не відображена на самій карті. Така необхідність буде існувати до того моменту, поки всі державні і приватні установи не будуть оснащені кардридерами для id карт.

Як отримати паспорт старого зразка тим, хто з релігійних переконань не може отримати id паспорт в Україні

Для таких випадків існує тільки один порядок - судовий. Якщо Ваші релігійні або інші переконання не дозволяють оформляти id карту в 14 років дитині, це не означає, що паспорт не потрібно оформляти зовсім і дитина буде жити за свідоцтвом про народження. Батькам, як законним представникам, потрібно звернутися в суд за місцем проживання з позовом до державну міграційну службу (попередньо потрібно отримати письмову відмову ГМС оформити паспорт старого зразка у вигляді книжки).

Якщо суд виносить рішення на Вашу користь (така практика судова існує) Ви можете звернутися в ГМС з рішенням за отриманням паспорта старого зразка . Самий великий нюанс в даному випадку - наявність бланків старих паспортів. У більшості підрозділів ДМС такі бланки вже під кінець або закінчилися, а нових державних замовлень на такі бланки немає. З цього, виконання таких судових рішень є дуже проблематичним.

Юридична компанія «Артен» допоможе Вам розібратися в процедурі отримання внутрішнього паспорта громадянина України (ID-карти), своєчасно підготувати всі документи і максимально скоротити терміни цієї процедури, а також завжди мати під рукою надійного юриста. Послуга активна для громадян, зареєстрованих в г. Киев, зоні АТО, Криму. Можливість допомоги в оформленні по Київській області уточнюйте.

Перелік документів, необхідних для
одержання Паспорта України (ID-Картки)

# Необхідні Документи Надає клієнт Надає клієнт Готує клієнт Готують наші юристи Готують наші юристи Ми
1 Внутрішні паспорти батьків дитини
2 Свідоцтво про народження дитини
3 Ідентифікаційний код дитини (за наявності)
(Можливо оформити в компанії АРТЕН)
4 Довідка про реєстрацію місця проживання
(Можливо оформити в компанії АРТЕН)
# Додаткові Документи Надає клієнт Надає клієнт Готує клієнт Готують наші юристи Готують наші юристи Ми
1 Довідка про підтвердження громадянства дитини (якщо один з батьків не громадянин України)
(Можливо оформити в компанії АРТЕН)
2 Довідка переселенця (для переселенців)
(Можливо оформити в компанії АРТЕН)


Спеціаліст з оформлення ID-паспорту

ID Паспорт