Інформація щодо роботи нашої компанії під час військового стану в Україні!
RU    EN    IT    DE     UA 

Водійські права: відновлення, заміна, міжнародне посвідчення

Отримання водійського посвідчення: вперше, заміна, відновлення. Міжнародне водійське посвідчення. Техпаспорт на автомобіль

Швидке отримання (від 1 години)
Низька вартість
100% Гарантії
Безкоштовна консультація
Без черг і турбот
 
 

Вибачте! На цей момент послуга недоступна!

 

Нові правила отримання водійських прав

З 2018 року в Україні змінено порядок оформлення водійських посвідчень. На цей момент існує 2 види водійських посвідчень: національне і міжнародне. Національні водійські права вперше видаються терміном на 2 роки. Якщо протягом 2-х років у водія не більше 2-х адміністративних правопорушень ПРАВИЛ дорожнього руху, водійське посвідчення підлягає заміні на нове, строком на 30 років без додаткового складання іспитів. Якщо правопорушень 3 і більше, тоді при заміні посвідчення водія необхідно додатково здавати теоретичний і практичний екзамен.

Це правило не стосується заміни старого водійського посвідчення на новий зразок або у зв'язку зі зміною прізвища або імені, а також відновлення водійських прав при втраті. В такому випадку водійські права видаються відразу на 30 років. Національні водійські посвідчення вважається «європейськими» правами, т. к. оформляється згідно з міжнародною конвенцією, підписаної країнами ЄС. Тобто, водії, які оформили новий зразок посвідчення, можуть безперешкодно водити машину в Європі, а також брати авто в оренду.

Заміна водійських прав

Заміна водійського посвідчення в Україні передбачає спрощену процедуру ніж отримання прав вперше. Якщо при першому отримання водійського посвідчення передбачена здача 2-х іспитів – теорії та практики, то замінити водійські права без іспитів може практично кожен водій. В яких випадках відбувається заміна прав і потрібно змінювати права при зміні прізвища?

Поміняти права потрібно в таких випадках:

 • старий стан і непридатність до використання
 • зміна персональних даних людини (прізвища, імені або по батькові)
 • закінчення терміну дії водійського посвідчення

Замінити права можна (за бажанням):

 • отримання новішого зразка водійського посвідчення
 • заміна іноземного водія на українське (в цьому випадку заміна водійських прав проходить тільки у тому випадку, якщо країна видачі іноземної водійського посвідчення входить до складу держав-учасниць міжнародних конвенцій про дорожній рух і якщо іноземець має посвідку на постійне проживання в Україні. Також така заміна проходить з обов'язковою здачею теоретичного і практичного іспитів.

Які документи потрібні для заміни прав?

Щоб замінити водійські права Вам знадобляться наступні документи:
 • Паспорт громадянина України (обов'язковою умовою тут є дійсність паспорта та наявність в ньому реєстрації місця проживання, незалежно від того, що законом дозволено поміняти права не за місцем прописки)
 • Ідентифікаційний код
 • Старе водійське посвідчення
 • Чинна медична довідка
 • Інформація про групу крові (з жовтня 2019 року інформація про групу крові вноситься окремою графою в водійське посвідчення)
 • Документ, який є підставою для заміни водійського посвідчення (у випадку зміни персональних даних людини)

Відновлення водійських прав: процедура і терміни

Процедура відновлення водійського посвідчення може бути у 2-х випадках: втрата прав (крадіжка) або позбавлення водійського посвідчення на певний строк.

Відновити права після втрати або крадіжки також просто, як і поміняти права. По суті, Вам необхідний той же список документів, що і для заміни прав. Відновлення водійського посвідчення після втрати (крадіжки) також проходить без складання додаткових іспитів. Відновлення водійського посвідчення може бути проблематичним тільки в тому випадку, якщо у Вас права старого зразка (книжка часів СРСР або ламіноване посвідчення) та видано воно було на нині непідконтрольної території України (зона АТО, Крим). У таких випадках відновлення водійських прав може зайняти більше часу або вимагати надання додаткових документів.

Процедура відновлення водійського посвідчення після позбавлення водійських прав є досить трудомісткою і займає набагато більше часу, ніж відновлення прав після втрати (крадіжки). В першу чергу, основне – водійські права неможливо відновити до закінчення строку, на який було позбавлено прав. Після закінчення строку позбавлення водієві потрібно погасити всі штрафи та інші оплати, які були передбачені постановою суду про позбавлення водійського посвідчення. З цим постановою суду необхідно звернеться в патрульну поліцію, яка перевіряє наявність незакритих штрафів і повідомляє водієві, в якому з сервісних центрів знаходяться його водійські права. Звернувшись в цей центр і здавши 2 іспиту – теоретичних і практичний, водій отримує назад ті ж права, які були у нього.

Що таке МПВ?

Міжнародне водійське посвідчення - це доповнення до національних водійських прав, яке містить додаткові переклади. Дані водійські права оформляються тільки при наявності нового зразка національного посвідчення водія та паспорта для виїзду за кордон.

Необхідність отримати міжнародні права виникає тоді, коли Ви плануєте подорож в країну, яка не підписала Віденську конвенцію про дорожній рух. До таких країн належать країни обох Америк, Азії, Африки, а також Австралія, Індія, і 4 країни Євросоюзу. Саме в цих країнах для управління автомобілем Вам знадобиться не тільки національне водійське посвідчення, але і МПВ.

Для того, щоб отримати міжнародне водійське посвідчення Вам необхідно:

 • паспорт громадянина України
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон
 • водійське посвідчення останнього зразка
 • фото 3,5х4,5 (матове)

Примітно, що отримати МПВ може тільки громадянин України. Іноземці з посвідкою на проживання в Україні можуть отримати лише національне водійське посвідчення.

Термін дії міжнародного посвідчення водія - 3 роки і воно не дійсне без національного водійського посвідчення.

Компанія Артен допоможе Вам розібратися у всіх тонкощах оформлення посвідчення водія, а також технічного паспорта на автомобіль.


Вартість і терміни юридичної допомоги при оформленні:

Водійське посвідчення (Права) заміна / відновлення

Термін оформлення 1-2 години 1990 грн.
Термін оформлення 5 р.д. 1550 грн.
Ми гарантуємо, що отриманий Вами результат Наших послуг, буде відповідати Вашим очікуванням та законодавчим вимогам на всі 100%.


Техпаспорт на автомобіль

Термін оформлення 1 р.д.
Вартість 2350 грн.
Ми гарантуємо, що отриманий Вами результат Наших послуг, буде відповідати Вашим очікуванням та законодавчим вимогам на всі 100%.Спеціаліст з оформлення водійських прав

Водійські права Київ